Portal_background_image

نشست شوراي سياستگذاري چهارمين كنفرانس ملي سامانه اطلاعات مكاني (GIS) با حضور مدير كل حوزه استاندار برگزار شد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای سیاستگذاری چهارمین کنفرانس ملی سامانه اطلاعات مکانی (GIS) که با حضور معاون امور برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو در شرکت برق منطقه ای باختر برگزار شد، گفت: دستگاه های اجرایی ذی ربط در جهت برگزاری مطلوب چهارمین کنفرانس ملی سامانه اطلاعات مکانی «GIS» همکاری لازم را بعمل آورند.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به برگزاری چهارمین کنفرانس ملی سامانه اطلاعات مکانی (GIS)  در استان مرکزی، گفت: دستگاههای اجرای ذی ربط، استانداری و همه بخشهای مرتبط  برای برگزاری با شکوه این کنفرانس تلاش  و همکاری لازم را بعمل آورند.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات 29 اردیبهشت،اظهار کرد: مردم شریف ایران اسلامی با حضور پرشور و گسترده خود در انتخابات به آنچه که تکلیفشان بود و بایستی برای اقتدار کشور انجام می دادند،  عمل کردند.

وی افزود: مردم در روز 29 اردیبهشت حماسه ای آفریدند که از پیروزی انقلاب  اسلامی تاکنون در انتخاب ها بی بدیل بود و سرنوشت ایران سربلند و انقلاب  تابناک اسلامی را رقم زد.

زمانی قمی گفت: مردم  با انتخاب خود به وعده های غیر واقعی و به بهره برداران از مقدسات و دین جواب نه دادند و  این امری مبارک بود که خدمت همه تبریک عرض می کنم .

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: استان مرکزی در حوزه تولید و اقتصاد کشور نقشی تعیین کننده دارد که نیاز آن به  انرژی و زیرساختها بسیار جدی است و در این میان برق از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: نیاز واحدهای جدیدی که تاسیس می شوند به انرژی و  سرمایه گذاری های خارجی که پس از توافق هسته ای مسیر خود را به سمت ایران و استان مرکزی  باز کرده اند ، اهمیت توجه به حوزه برق را دوچندان می کند.

وی ادامه داد: استان مرکزی دارای صنایع و و واحدهای تولیدی است که در گذشته آنها  را تخریب کردند  و بنیان های آن را از بین بردند و طبیعتاً  برای  احیای  این واحدها با  مشکلات فراوانی روبرو بودیم که از جمله آن  بدهی این واحدها به ادارات برق بود.

زمانی قمی افزود: در همه این عرصه ها مدیران حوزه نیرو در استان هر گونه همکاری را با صنایع و واحدهای تولیدی در جهت رونق و احیای این واحدها بعمل آورند که جای تشکر و قدردانی درد.

استاندار مرکزی با اشاره به رخداد روز سوم خرداد که یادآور حماسه ای همیشه جاودان است، گفت: آزادسازی خرمشهر بقدری بعید به نظر می رسید که امام خمینی(ره) در خصوص آن فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد، انقلاب بستر رخدادهای با عظمت و روزهای بسیار بزرگی است که باید آنها را پاس بداریم و حفاظت و حراست کنیم.

بختیار معاون امور برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو نیز اظهار کرد: سیستم اطلاعات مکانی در فعالیت های صنعت آب و برق نیازمند بهره برداری مناسب از منابع و امکانات است تا فعالیت های وزارت نیرو و دیگر نهادهای دولتی بر اساس داده ها و مفاهیم دقیق و قابل اعتماد تصمیم گیری شود. 

وی ادامه داد: این سامانه اطلاعاتی ابزار قدرتمندی برای ذخیره و بازیابی اطلاعات در آینده، تبدیل و نمایش داده های فضایی از جهان واقعی است که در خصوص بهره برداری از منابع آب و برق و همچنین جانمایی تصفیه خانه ها بسیار کارآمد است. 

معاون امور برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو بیان کرد: فناوری اطلاعات به عنوان پدیده تاثیرگذار در تمام حوزه های فعالیت های وزارت نیرو است و زیرساخت های استفاده از این تکنیک، سامانه اطلاعات مکانی است. 

وی، نقشه برداری و اندازه گیری تعیین مقایس ها را مهمترین اهداف راه اندازی سامانه اطلاعاتی مکانی دانست و گفت: وظایف اصلی سامانه اطلاعات مکانی شامل جمع آوری و ویرایش اطلاعات، مدیریت اطلاعات، پرسش و پاسخ و تجزیه اطلاعات، نمایش اطلاعات و ذخیره سازی اطلاعات مکانی است.

بختیار اظهار کرد: برای راه اندازی این سامانه از دانشجویان و اساتید دانشگاه های برجسته کشور و همچنین مهندسان عالی رتبه وزارت نیرو بهره گیری شده است. 


دسته بندی

مسئول وب سایت حوزه استاندار


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها